Majonézy 

Majolka®

Nejznámější klasická česká majonéza najde uplatnění nejen v tradičním bramborovém salátu, ale výborně se hodí i k přípravě pomazánek, obložených mís či jiných pokrmů. Možná náhrada vajec a tuků při pečení.

K dostání v balení:

sklo - 220 ml/200 g, 350 ml/320 g, 500 ml/455 g 

vanička - 100 ml/90 g, 

sáček - 100 ml/90 g, 2 x 50 ml - dvojsáček,  

kbelík - 1000 ml/930 g

Složení: řepkový olej, pitná voda, vaječný žloutek 4%, ocet kvasný lihový, modifikovaný kukuřičný škrob, cukr, jedlá sůl, regulátor kyselosti, stabilizátory, konzervant, semínko hořčice, koření

Majolka delikates

Majolka Delikates navazuje na mnohaletou tradici poctivých, českých majonéz používaných v teplé i studené kuchyni na přípravu dalších lahůdkářských i jiných pokrmů. Hlavní složkou Majolky Delikates je kvalitní rostlinný řepkový olej českého původu, který obsahuje zdraví prospěšné vícenenasycené mastné kyseliny, vč. esenciální kyseliny alfa linolenové ze skupiny omega 3 mastných kyselin. Majolka Delikates se řadí mezi vysokoolejové majonézy, s obsahem oleje cca 80%. Další nedílnou součástí receptury je vaječný žloutek, jehož vysoký obsah 5% zaručuje plnou, lahodnou chuť a zcela jemnou, krémovou konzistenci. Typickou chuť potom dotváří přídavky dalších ingrediencí jako ocet, cukr, sůl, a hořčice. 

K dostání v balení: 

sklo - 350 ml

Složení: řepkový olej, pitná voda, vaječné žloutky (5 %), cukr, ocet kvasný lihový, jedlá sůl, semínko hořčice, regulátor kyselosti kyselina citronová, koření, antioxidant EDTA (dvojsodnovápenatá sůl kyseliny etylendiamintetraoctové)

Dijonská majonéza

Ještě lepší chuť. Tak by se dala popsat Dijonská majonéza. Vylepší bramborový salát, skvěle se hodí do pomazánek, salátů, obložených sendvičů, burgerů nebo jako ochucení k masu.

K dostání v balení: 

sklo - 500 ml

kbelík - 1000 ml/930 g

Složení: řepkový olej, pitná voda, vaječný žloutek, cukr, ocet kvasný lihový, modifikovaný škrob, hořčičné semínko, jedlá sůl, stabilizátory guarová guma a xanthan, kyselina citronová, antioxidant disiřičitan draselný, barvivo kurkumin a betakaroten, koření

Majolka hořčicová

Tato ochucená majonéza je kombinace tradiční Majolky s hořčičným semínkem, který jí dodá výraznou chuť. Je vhodná k pečeným masům, grilovaným masům a rybě, ale může se použít     i v kombinaci se zeleninovými saláty nebo na zdobení různých lahůdek.

K dostání v balení: 

sklo - 220 ml 

Složení: pitná voda, řepkový olej, cukr, semínko hořčice 4 %, vaječný žloutek 2,6 %, ocet kvasný lihový, jedlá sůl, modifikovaný kukuřičný škrob, stabilizátory guarová guma a xanthan, mléčná bílkovina (obsahuje mléko), zahušťovadlo, karboxymethylceluloza, regulátor kyselosti kyselina chlorovodíková, barviva lutein a kurkumin, konzervant sorban draselný, koření, antioxidant disiřičitan draselný

Majolka á la wasabi

Vhodná je jako příloha k masům, při grilování i jako výrazný zdobící prostředek v lahůdkářské kuchyni. Výrobek osloví konzumenty, kteří chtějí zkusit nové, v oblasti majonéz méně tradiční chutě.

K dostání v balení: 

sklo - 220 ml 

Složení: řepkový olej, pitná voda, křen mletý (strouhaný křen 75%, pitná voda, slunečnicový olej, regulátor kyselosti kyselina citronová, aroma, konzervant disiřičitan sodný), ocet kvasný lihový, wasabi křenový prášek 3% (sušený křen, hořčice, vitamin C, barvivo tartrazin (může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí) a brilantní modř), vaječný žloutek, cukr, jedlá sůl, modifikovaný škrob, stabilizátory guarová guma a xanthan, konzervant sorban draselný, barvivo chlorophyl

Majolka salsa

Mírně pikantní chuť doplňuje přídavek chilli. Je vynikající k různým pečeným a grilovaným masům a rybě, lze ji použít i do zeleninových salátů, na zdobení různých lahůdek.

K dostání v balení: 

sklo - 220 ml 

Složení: řepkový olej, pitná voda, rajčatový protlak 9 %, cukr, ocet kvasný lihový, vaječný žloutek, sůl jedlá, semínko hořčice, chilli extrakt, směs koření (římský kmín, pepř, oregano, paprika, cibule) stabilizátor guarová guma a xanthan, konzervant sorban draselný, barvivo beta-karoten

Majolka jogurtové tzatziki

Majolka s  příchutí kopru, sušené cibule a česneku. Vhodná ke kuřecímu masu a salátovým okurkám.

K dostání v balení: 

sklo - 220 ml 

Složení: řepkový olej, pitná voda, ocet kvasný lihový, cukr, vaječný žloutek, modifikovaný škrob, jedlá sůl, jogurt sušený 1,5 % (obsahuje mléko), česnek sušený (1,5 %), aroma, látka zvýrazňující chuť a vůni glutamát sodný, konzervant sorban draselný, stabilizátory guarová guma a xanthan, kopr sušený (0,15 %)