Majonézy 

Majolka®

Nejznámější klasická česká majonéza najde uplatnění nejen v tradičním bramborovém salátu, ale výborně se hodí i k přípravě pomazánek, obložených mís či jiných pokrmů. Možná náhrada vajec a tuků při pečení.

K dostání v balení:

sklo - 220 ml/200 g, 350 ml/320 g, 500 ml/455 g 

vanička - 100 ml/90 g, 

sáček - 100 ml/90 g, 2 x 50 ml - dvojsáček,  

kbelík - 1000 ml/930 g

Složení: řepkový olej, pitná voda, vaječný žloutek 4%, ocet kvasný lihový, modifikovaný kukuřičný škrob, cukr, jedlá sůl, regulátor kyselosti, stabilizátory, konzervant, semínko hořčice, koření

Majolka delikates

Majolka Delikates navazuje na mnohaletou tradici poctivých, českých majonéz používaných v teplé i studené kuchyni na přípravu dalších lahůdkářských i jiných pokrmů. Hlavní složkou Majolky Delikates je kvalitní rostlinný řepkový olej českého původu, který obsahuje zdraví prospěšné vícenenasycené mastné kyseliny, vč. esenciální kyseliny alfa linolenové ze skupiny omega 3 mastných kyselin. Majolka Delikates se řadí mezi vysokoolejové majonézy, s obsahem oleje cca 80%. Další nedílnou součástí receptury je vaječný žloutek, jehož vysoký obsah 5% zaručuje plnou, lahodnou chuť a zcela jemnou, krémovou konzistenci. Typickou chuť potom dotváří přídavky dalších ingrediencí jako ocet, cukr, sůl, a hořčice. 

K dostání v balení: 

sklo - 350 ml

Složení: řepkový olej, pitná voda, vaječné žloutky (5 %), cukr, ocet kvasný lihový, jedlá sůl, semínko hořčice, regulátor kyselosti kyselina citronová, koření, antioxidant EDTA (dvojsodnovápenatá sůl kyseliny etylendiamintetraoctové)

Majolka á la wasabi

Vhodná je jako příloha k masům, při grilování i jako výrazný zdobící prostředek v lahůdkářské kuchyni. Výrobek osloví konzumenty, kteří chtějí zkusit nové, v oblasti majonéz méně tradiční chutě.

K dostání v balení: 

sklo - 220 ml 

Složení: řepkový olej, pitná voda, křen mletý (strouhaný křen 75%, pitná voda, slunečnicový olej, regulátor kyselosti kyselina citronová, aroma, konzervant disiřičitan sodný), ocet kvasný lihový, wasabi křenový prášek 3% (sušený křen, hořčice, vitamin C, barvivo tartrazin (může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí) a brilantní modř), vaječný žloutek, cukr, jedlá sůl, modifikovaný škrob, stabilizátory guarová guma a xanthan, konzervant sorban draselný, barvivo chlorophyl

Majolka salsa

Mírně pikantní chuť doplňuje přídavek chilli. Je vynikající k různým pečeným a grilovaným masům a rybě, lze ji použít i do zeleninových salátů, na zdobení různých lahůdek.

K dostání v balení: 

sklo - 220 ml 

Složení: řepkový olej, pitná voda, rajčatový protlak 9 %, cukr, ocet kvasný lihový, vaječný žloutek, sůl jedlá, semínko hořčice, chilli extrakt, směs koření (římský kmín, pepř, oregano, paprika, cibule) stabilizátor guarová guma a xanthan, konzervant sorban draselný, barvivo beta-karoten

Majolka jogurtové tzatziki

Majolka s  příchutí kopru, sušené cibule a česneku. Vhodná ke kuřecímu masu a salátovým okurkám.

K dostání v balení: 

sklo - 220 ml 

Složení: řepkový olej, pitná voda, ocet kvasný lihový, cukr, vaječný žloutek, modifikovaný škrob, jedlá sůl, jogurt sušený 1,5 % (obsahuje mléko), česnek sušený (1,5 %), aroma, látka zvýrazňující chuť a vůni glutamát sodný, konzervant sorban draselný, stabilizátory guarová guma a xanthan, kopr sušený (0,15 %)