Jídlo, které zahřeje

Brrrrr, venku zase mrzne a vy se ne a ne zahřát! Nejsou to jen kabáty a čepice, které nám udělají službu. Správně zvolené jídlo to zvládne také! Potraviny se totiž dělí i na zahřívací a ochlazující. Ale nenechte se zmást teplotou potraviny, studená feferonka bude vždycky zahřívat.

Jídel, která vás zahřejí je opravdu hodně, přibližme si alespoň některé z nich. Jde zejména o obilnou kaši, pohanku, rýži, jáhly, luštěniny, vejce, ořechy a sušené ovoce. Při vaření sáhněte po zelenině, zejména se doporučuje cibule, česnek, pórek, dýně, červená řepa a křen včetně japonského wasabi. Z mas a ryb upřednostněte kuřecí, skopové a lososa.

Někdy stačí sáhnout „jen“ po koření. Koření hraje v jídle sice jen vedlejší roli, ale hraje ji dobře. Obecně platí, co je pikantní, to zahřeje. Třeba taková skořice nebo zázvor umí divy. Přidejte si do moučníku či jogurtu skořici a hned vám bude tepleji. Kouzlo zázvoru zná snad každý z nás. Můžete jej využít nejen jako koření, ale lze si z něj připravit i vynikající čaj, zničíte bacily a zaručeně se zahřejete.

Mezi další vynikající pomocníky pro zahřátí organismu patří bazalka, hřebíček, fenykl, pepř, kmín, hořčice a nelze opomenout, poslední dobou velmi oblíbené, chilli a kari. Zkuste svůj zimní jídelníček zpestřit o chutnou kari majonézu:

 

Budete potřebovat:

200 g majolky BONECO

kari koření

100 g bílého jogurtu

mletý černý pepř, sůl

3 ks nakládaných okurek

kari koření

pažitka

 

Jogurt a majolku smícháme dohromady. Přidáme koření, na kostičky nakrájenou nakládanou okurku a promícháme. Vychladíme a podáváme ozdobené pažitkou. Kari majonézu můžete servírovat ke grilovaným masům, ale lze ji podávat i k hranolkům a pečeným bramborám a zelenině.

Můžete vyzkoušet i již hotové pikantní produkty: Majolku á la wasabi, majolku Samuraj, tatarskou omáčku s feferony, pikantní hořčici s feferony.