Jak vznikl první chlebíček?

Chlebíček vždy byl neodmyslitelnou součástí české gastronomie. Nesměl chybět na žádné společenské akci, ať už se jednalo o domácí oslavu narozenin nebo formální večírek. A tato tradice přetrvává dodnes.

I když bychom našli v různých zemích světa variace obložených chlebů, specifický chlebíček, jak ho známe, se prodává pouze v Česku, na Slovensku a na několika málo místech ve Vídni.

 

Málokdo ale ví, že tradice tohoto rychlého pokrmu sahá až do dob první republiky. I když přesné informace ke vzniku prvního chlebíčku nejsou známy, zachovaly se záznamy o prodeji obložených vek v pražském lahůdkářství Josefa Lipperta na konci 19. století. Jeho vyhlášený obchod nabízel mimo jiných delikates také humrové chlebíčky a stalo se oblíbeným místem pražských gurmánů.

 

V současné době vlastní ochrannou známku na logo Lippert společnost Boneco. Dodnes je používáno jako záruka kvality na vybraných lahůdkových salátech.

 

Za “vynálezce” tradičního chlebíčku se považuje lahůdkář Jan Paukert. Ten si roku 1916 založil v Praze na Národní třídě první velkolahůdkářství, které se později řadilo mezi tři nejslavnější v Evropě.

 

Od toho roku se také datuje vznik českého chlebíčku.

 

A jak tedy přišel Paukert na nápad servírovat veku v takové podobě, jak ji po více než sto letech, připravujeme bez větších změn i my?

 

Podle Richarda Švece, rodinného přítele, byl chlebíček vytvořen na přání malíře Jana Skramlíka, který u Paukertů zdobil prostory vinárny. Při práci, kdy musel být na štaflích, měl chuť na něco k snědku, ale velké obložené chleby pro něj byly nepraktické a jednohubky příliš malé. Paukert přejal základ jednohubek, které zvětšil a více nazdobil, aby pokrm vyšel na dvě až tři kousnutí.

 

Velikost chlebíčků a různé možnosti obloh získaly velkou popularitu. Na Národní třídu si pro ně mimo Pražanů chodili také herci Oldřich Nový, Jiří Voskovec a Jan Werich, Lída Baarová, Hugo Haas, Hana Vítová nebo malíř Max Švabinský.

 

Vlasta Burian si oblíbil Paukertovy chlebíčky natolik, že dokonce pořádal večírky pro své přátele, kde se podával pouze tento pokrm. Mimo pražskou uměleckou smetánku si chlebíčky nechali přivážet na Hrad i prezidenti Masaryk a Beneš.

 

Chcete si připravit původní chlebíček?  

Původní verzi chlebíčku, která se podávala za dob první republiky, dominovala především majonéza.

 

Suroviny:

veka

máslo

bramborový salát

ementál

rajče

vajíčko

uherský salám

dušená šunka

Majolka Boneco

 

 

Celé portfolio salátů BONECO najdete ZDE.

 

Tipy na zajímavé recepty na pomazánky najdete zde:

 

Vajíčková pomazánka s Majolkou a hořčicí

Škvarková pomazánka

Tvarůžková pomazánka

Pomazánka z červené řepy

Rybí pomazánka z uzeného pstruha